ojciec
22 January 2015

Samotność jest negatywna pod każdą postacią. Jest na nią metoda, ale musimy kogoś poznać. Jak tego dokonać?

Samotność może i jest nawet znośna, lecz rzeczywiście nie na dłuższą metę. Każdy z nas bowiem wymaga wsparcia, innej osoby, która wesprze nas w trudnej chwili, będzie przy nas. Nawet kot niby niezależny, też od czasu do czasu wymaga miłości. Czasem „dusimy” się w związku, zmieniamy więc partnerów, ale często powracamy do stanu wyjścia. I znowu jesteśmy samotni, choć chcemy kogoś poznać. Najgorzej zaś mają Ci, którzy mieszkają za granicą, a do tego muszą wychowywać dzieci. Przeważnie jest to kobieta, ale zdarza się, iż w takiej sytuacji jest mężczyzna.

ojciec
Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to bardziej rzadkie zjawisko, lecz spotykane. Dzisiaj, gdy wielu naszych rodaków wyjeżdża za granicę ta tendencja tym bardziej staje się silniejsza. Przyczyny są różne, ale wiadomym jest, że skoro jesteśmy związkiem na odległość, to w końcu jedno z nas może nie wytrzymać, może zrezygnować z dalszego związku. Często też pary rozstają się będąc już w innym kraju. Tam jest zawsze trochę inaczej, to jest dla nas inny świat.

Wiadomym jest, że obracamy się w innej kulturze, mamy kłopoty finansowe, mamy problem w komunikacji. No i w końcu dzieje się tak, że to jeden z rodziców pozostaje z dzieckiem. W największej ilości to kobieta, lecz czasem w tej roli zostaje mężczyzna. W wielu sytuacjach kobieta traci prawa rodzicielskie lub po prostu umarła i to na facecie, na ojcu spoczywa podjęcie trudu za wychowanie dziecka. W tej roli jest mu rzeczywiście ciężko i chciałby kogoś poznać, by ułożyć sobie życie na nowo. Za granicą jest to ciężkie, na szczęście są portale internetowe dla samotnych ojców. Jak je odnaleźć?

ojciec
Autor: DVIDSHUB
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że w sieci internetowej, wpisując frazę w stylu samotni ojcowie uk (uk, ponieważ w Wielkiej Brytanii jest najbardziej liczna Polonia, więc tam raczej będzie największa ilość takich przypadków) – www.polishhearts.co.uk/pl/a/samotni_ojcowie_uk. To niezwykle ciekawa możliwość i to bardzo dobrze, że jest też osiągalna dla samotnych ojców. Zwłaszcza bowiem jak pomyślimy o samotnym wychowywaniu dziecka ujrzymy samotną kobietę, całe szczęście jest również pomoc dla – to prawda – mniejszej grupy, lecz jednakowoż istniejącej i też posiadającej takie potrzeby. Koniecznie trzeba zaglądnąć na taką stronę i wyszukać partnerkę, być może na bardzo długo. To daje szanse, że nasza samotność jest być może tymczasowa, że nie jesteśmy na nią skazani i jest szansa, że odnajdziemy swoją drugą połówkę.