książki
18 January 2018

Pięć ważnych powodów, dla jakich powinno się czytać książki

W dobie wszechstronnego Netu sporo ludzi coraz więcej czasu spędza korzystając z kompa, serwisów społecznościowych oraz innych rzeczy, jakie proponuje nam współcześnie Internet. Nie da się więc nie dostrzec, iż w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej słynne i coraz mocniej znika, w szczególności wolno to zaobserwować wśród młodszych pokoleń.

książka
Autor: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak czytanie książek ma ogromnie dużo zalet i nawet jeżeli nie jesteś pasjonatem takiej lektury to wskazane jest czasem odkryć choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, że niesie to za sobą naprawdę sporo ogromnych wartości. Oczywiście zdołamy wypunktować aktualnie istotnie mnóstwo powodów, dla których pożądane byłoby czytać książki, niemniej my skupimy się dziś wyłącznie na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek rzecz jasna wzmaga naszą wiedzę. Część rzeczy, które czytamy na stałe ostaje w naszym mózgu, a wiedza ta pokaźnie wzmaga nasze horyzonty, a także oddziałuje na lepsze zrozumienie świata. Dodatkowo dzięki czytaniu książek ubogaca się nasze słownictwo, mamy istotnie większą prostotę wypowiadania się, cechuje nas większa sztuka wymowy.

książka
Autor: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają także na poprawę pamięci. Jest to cudowny trening dedukcji, analitycznego oraz krytycznego myślenia, a także wyciągania wniosków. Czytanie książek prawidłowiej wpływa na naszą poprawę pamięci, aniżeli chociażby czytanie postów zamieszczonych na portalach społecznościowych.

Trzecią wartością czytania książek jest to, iż polepszają empatię. Czytając częstokroć wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim doświadczamy trudne chwile, pojmujemy jego rozterki. Takie emocjonalne poruszenie sprawia, że w stosunku do innych osób jesteśmy skłonni wykazywać większą empatię.

Udowodniono też, że czytanie książek hamuje demencję oraz postęp Alzheimera, w związku z tym jak widać książki mają także pożądany wpływ na nasze zdrowie. Co ciekawe oglądanie telewizji ma efekt całkowicie odwrotny, ponieważ zdoła przyspieszyć rozwój choroby.

Ostatnią, piątą wartością czytania książek jest to, że książki perfekcyjnie oddziałują na odprężenie. Ciekawa i dobra książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty albo słuchanie muzyki.

Uncategorized