pediatra
6 September 2016

Perfekcyjne nakrycie do stołu – jaka zastawa jest najładniejsza?

Każda gospodyni marzy by zachwycić przyjmowanych gości. Można to wykonać na mnóstwo sposobów – jednym z nich jest odnalezienie perfekcyjnej zastawy stołowej.
Wszystko ma własne trendy, także talerze, miski oraz zestaw noży.

sklepy proponują nam wiele wzorów i form – nic więc zaskakującego, że nierzadko mamy problem, co wybrać. Ostatnio coraz modniejsze stają się przykładowo talerze kwadratowe-http://www.garneczki.pl/tagi/talerze-kwadratowe/. Takie talerze są niezwykle oryginalne oraz pięknie wyglądają na stole, zwłaszcza w towarzystwie gustownych elementów.
pediatra
Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
W istocie talerze, zwłaszcza te do obiadu, to niezwykle ważny składnik stołowej zastawy. Pełni on kilka funkcji. Talerze sprawiają, że je nam się z nich wygodnie bądź też nie. To one odpowiadają za wizualny odbiór całości nakrycia. Dodatkowo, talerze kwadratowe będą też wpływać na to ile zjemy – im mniejszy talerz, tym mniejsza ilość posiłku się na nim pomieści. Warto też zwracać uwagę na materiał, z którego talerze zostały wyprodukowane. Im będzie solidniejszy, tym dłużej będzie można cieszyć się taką wspaniałą zastawą.
Kształt to nie wyłączny aspekt, na jaki trzeba zwracać uwagę w czasie doboru nakrycia. Ważny jest też kolor – nierzadko to on przesądza o naszym humorze przy jedzeniu oraz apetycie. Białe talerze kwadratowe są w największym stopniu klasyczne, to samo dotyczy koloru czarnego. Takie kolory dopasowują się do wszystkiego, można ich używać w czasie zwyczajnego obiadu, ale także w czasie istotnej i luksusowej kolacji. Bardzo często jednak panie decydują się na inne odcienie, by dodać własnej kuchni odrobinę więcej barw.
Jeśli chodzi o materiały, najlepiej decydować się na talerze powstałe z ceramiki bądź szkła. To najbardziej luksusowe talerze, są jednocześnie niewrażliwe na zniszczenia oraz zadrapania. Oferowane są też zastawy wykonane z tworzyw sztucznych, jednak nie wywołują one tak dużego wrażenia jak ceramiczne.
Do zastawy dobierz też pasujący zestaw noży,przeczytaj na stronie by uzupełnić całość.
Talerze, szczególnie te eleganckie, to czasami dość drogi koszt. Opłaca się mimo to mieć choć jeden droższy zestaw stołowej zastawy, by być przygotowanym na wszystkie niespodziewane święta.