Dojrzała kobieta
27 November 2014

Nikt nie chce zostać samotny. Z wielu niepokojów to właśnie wysuwa się na czołowe miejsce. Na szczęście jest wiele możliwości, aby kogoś poznać

Z wielu niepokojów i zagrożeń w naszym życiu na czoło wysuwa się samotność. Nie mówi się o tym raczej otwarcie, raczej nie zdajemy sobie z tego sprawy, gdy jesteśmy w związku, lecz samotność to odmienny stan dla każdego z nas. Po prostu człowiek jest stworzony do życia z innymi. Nawet, jak ktoś lubi spokój i preferuje samotność, to od czasu do czasu musi po prostu wyjść z domu, żeby porozmawiać z innymi ludźmi.

Nie brak na świecie zadeklarowanych samotników, którzy ”pękają” często przy pierwszy podejściu. Izolują się od świata, nie chcą mieć nic do czynienia z innymi osobami, lecz po pewnym czasie czegoś zaczyna im brakować.

Nie czują innej osoby, innego głosu, odmiennego sposobu bycia, bardzo się za to zagłębiają w sobie samym. To jest czasami męczące. Człowiek uciekający od kontaktów z innymi zbytnio analizuje swe zachowanie, jest jakby skupiony włącznie na swoich odczuciach i emocjach. Taka sytuacja może jedynie doprowadzić do depresji lub innych zaburzeń.

Kobieta
Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Kontakt z drugim człowiekiem jest więc potrzebny z wielu powodów, lecz te psychologiczne wychodzą na czoło stawki. Człowiek także musi kochać kogoś. Samotny mężczyzna to smutny widok, lecz dopiero samotne kobiety sprawiają, że świat jest jakby bardziej chłodny i mniej przyjazny.

Uważa się, że kobiety znacznie bardziej potrzebują miłości. Nie wgryzając się za bardzo w tą teorię koniecznie trzeba przyznać, że jest coś w tym. Dzisiejsze czasy to jeszcze inny problem. Nie dość, że mamy ze sobą coraz mniej kontaktu i stajemy się bardziej samotni to dodatkowo spotkania na żywo zastępuje internet.

Szczególnie przybrało to na sile odkąd pojawiły się tak zwane media społecznościowe. Wiele osób uważa, że to zabija zupełnie kontakty międzyludzkie i pogłębia samotność. Nie jest to do końca prawda. Wiadomo, że jest to jakiś problem, lecz to zjawisko ma też pozytywne aspekty, na przykład to, że samotne osoby na rożnych portalach internetowych mogą poznać druga osobę, z którą możliwe, że uda im się stworzyć coś trwałego. Być może dzięki temu pojawi się flirt, a w dalszej kolejności miłość. Być może dla jakiejś osoby skończy się okres samotności, a rozpocznie okres prawdziwej, największej miłości?