podatki
5 February 2018

Jedna z najbardziej popularnych książek na temat VAT-u.

Przedsiębiorstwa prowadzące biznesy w Polsce mogą odliczać VAT z większości zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy opodatkowaniu tym obowiązuje tak nazywana zasada samo deklarowania, czyli opierająca się na tym, że podatnik indywidualnie oblicza i wpłaca do stosownego urzędu skarbowego policzony podatek VAT.

podatki
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Opis książki Leksykon VAT 2012 jest jedną z najbardziej popularnych książek w Polsce, która wydawana jest każdego roku już od wielu lat. Zawiera ona bardzo dużo odpowiedzi na ciężkie zapytania odnoszące się do VAT-u. Leksykon VAT był kilkakrotnie nagradzany. Mieści szczegółowe i przejrzyste omówienie kwestii związanych ze stosowaniem bieżących na rok 2012 zarządzeń o VAT.

Znajdujący się tu przyjemny system haseł umożliwia prędkie odnalezienie pożądanego zagadnienia. Książka ta nie jest tania, ale jest warta swojej ceny. W najbardziej aktualnym wydaniu znaleźć można między innymi aktualne stawki podatkowe na obuwie dziecinne czy również zmiany w zakresie reguł zmiany opodatkowania liczonego za rok 2011. Książka odebrała masę nagród sfer doradców podatkowych, co dało jej doskonałą rekomendację. Stała się nieodzowną książką podatkową bieżących lat.

pieniądze
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zredagowana jest bardzo łatwym i zrozumiałym słownictwem. Można stwierdzić, że na bank jest to obowiązkowa lektura książka dla wszystkich podatników VAT. Odnaleźć tutaj można również masę najnowszych , nigdy nie opisanych dotychczas orzeczeń werdyktów sądów administracyjnych, odnoszących się do obecnie panującej regulacji podatku VAT (od wyrobów i usług). Książka ta posiada dwa tomy – tom pierwszy ma aż 1667 stron, a tom drugi 360 stron. Kupić ją można w księgarni jak również zamówić przez Internet. Na stronach internetowych, gdzie można ją zamówić, można także poczytać komentarze na jej temat.