zakochani
2 December 2014

Jakie znaczenie ma internet w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów towarzyskich.

Rozpowszechnienie internetu ogromnie zmieniło sposób poznawania nowych osób. Dawniej, zanim każdy miał dostęp do sprzętu komputerowego, zamierzając poznać kogoś nowego trzeba było opuścić dom i pojawić się między ludźmi. Lecz możliwości, jakie dał w ostatnich latach internet niezwykle odmieniły, a w zasadzie można stwierdzić, że rozszerzyły możliwości kontaktów. Największym plusem internetu jest fakt, że znaczenia nie ma, w jakim miejscu się siedzi przed komputerem.

randka
Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Nie należą do rzadkości nawiązywanie kontaktów pomiędzy osobami z wielu różnych krajów, którzy zapewne nigdy się nie spotkają osobiście, lecz są świetnymi przyjaciółmi. Rzecz jasna jeżeli będzie się korzystać z tego rozsądnie, i poza siedzeniem przed komputerem ktoś ma jeszcze jakiś przyjaciół, z jakimi się spotyka, to tak naprawdę można się tylko cieszyć, że jest tyle możliwości. Gorzej, jeśli kontakty w wirtualnym świecie są jedynymi, jakie ktoś utrzymuje, w takiej sytuacji trzeba znaleźć przyczynę takiego postępowania i w jakiś sposób pomóc takiemu człowiekowi.

Dzisiaj internauci dostali wiele różnych możliwości, jeżeli zechcą nawiązać nowe znajomości albo utrzymywać kontakty z dotychczasowymi znajomymi. Do dyspozycji są więc przeróżne czaty, do jakich można się podłączyć w dowolnej chwili i prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym z innymi uczestnikami. Z reguły czaty są w formie tekstowej, to znaczy na monitorze ukazuje się okienko, w którym widać całą korespondencję, ale nie widać osoby, z którą się rozmawia.

para
Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym sposobem poznanie nowych osób są przeróżne randkowe serwisy. Wymagają one zarejestrowania i podania jakiś wiadomości o sobie, dzięki czemu łatwiej powinno być odszukać kogoś o takich samych preferencjach i pasjach. Dla chętnych działają jeszcze portale ogłoszeniowe, z ofertami takimi jak pani pozna pana, gdzie ludzie szukający kogoś na niezobowiązujący romans, czy też dłuższą znajomość publikują swoje oferty, dołączają kontakt i oczekują na chętną osobę do nawiązania znajomości.