gitara - zdjęcie
2 February 2018

Jak zrobić wielką karierę w muzyce? Kilka dobrych rad

Należy wiedzieć, że chociaż robienie kariery w świecie muzyki nigdy nie jest czymś łatwym, to bez wątpienia utalentowany człowiek ma okazję odnieść sukces. Oczywiście zwłaszcza realia w Polsce są skomplikowane, a więc nierzadko jest tak, iż niby muzycy robią karierę, ale po pewnym okresie czasu narzekają na kompletny brak zainteresowania swoją osobą.

Cóż, czyli najbardziej znaczące jest to, aby posiadać do robienia kariery odpowiedni dystans. Trudno później odnaleźć się w realnym świecie. Dobrze, lecz co w takim razie zrobić, aby być popularnym muzykiem? Kimś jak choćby Piotr Rogucki , który w końcu od dłuższego okresu czasu jest bardzo popularny.

gitara - zdjęcie
Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, na pewno należy potrafić śpiewać. Oczywiście w wielu przypadkach gwiazdy całkowicie nie umieją śpiewać, lecz nigdy nie można tylko posiłkować się nowoczesnymi technologiami. Później nasza sytuacja będzie taka, iż na koncertach się ośmieszymy. Należy w takim razie mieć talent. Trzeba także regularnie rozwijać talenty wokalne. Pewnie gdyby skądinąd świetny muzyk młodego pokolenia, a mianowicie Dawid Podsiadło, nie ćwiczył swojego głosu, nie byłby tak doskonałym artystą. Chociaż oczywiście różne są gusta.

W zasadzie to sytuacja jest taka, iż ze światem rozrywki jest jak z chociażby prawnikami – a więc jest sporo więcej chętnych, aniżeli miejsc. A to oznacza, że bez znajomości jest ciężej. Jednak nigdy nie należy myśleć, iż wyłącznie znajomości się liczą. W końcu takie rozumowanie sprawia, że już na samym starcie tak jakby poddajemy się. A tak nigdy nie można!

Trzeba szczególnie wykorzystać nowoczesne media. Czyli dobrym rozwiązaniem jest to by zamieścić swoją muzykę na Youtube. Jeżeli muzyka jest w porządku, zapewne zdobędzie jakąś tam popularność. Obecnie absolutnie każdy artysta ma okazję trafić ze swoją twórczością do sporej grupy ludzi. Kiedyś bez oficjalnego kontraktu z wytwórnią było ciężko działać. Oczywiście dzisiaj ciągle znane wytwórnie muzyczne są pomocne, ale ci bardziej niezależni artyści nie powinni myśleć, iż są w 100% skazani na ich łaskę bądź niełaskę. A więc bez cienia wątpliwości można zrobić sporą karierę w muzyce!

Uncategorized