randka
18 December 2014

Jak poznać partnera na internetowym portalu randkowym?

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że znalezienie drugiej połówki stanowi nie lada wyzwanie. Jest sporo osób, które ze względu na nieśmiałość lub inne czynniki mają pod tym względem małe szanse. Z tego powodu od wielu lat działają agencje matrymonialne, których celem jest kojarzyć pary, a więc poznawać ze sobą ludzi, którzy potencjalnie stanowić mogą zgrana parę. Takie instytucje istnieją również aktualnie, pomimo że aktualnie ich rola została ograniczona.

randka
Autor: MaloMalverde
Źródło: http://www.flickr.com
Stało się tak wskutek powstania i rozpowszechnienia Internetu. Wówczas poznawanie nowych ludzi stało się znacznie łatwiejsze niż wcześniej. Komunikacja za pośrednictwem sieci pozwoliła także na zniwelowanie bariery odległości i poznawanie ludzi z innych miejsc, często nawet bardzo oddalonych. Tą metodą wiele osób zaczęło szukać swojej drugiej połowy. Zadanie to jest jedynie z pozoru łatwe, gdyż w Internecie wiele osób stara się przedstawić się z jak najlepszej strony. By to zadanie uprościć powstały tak zwane strony randkowe. Ich zasadniczym celem, podobnie jak biur matrymonialnych, jest łączenie ze sobą par, tyle że poprzez Internet.

Specyfika portali randkowych

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „randki” otrzymuje się ogromną ilość rezultatów. Stron służących zapoznawaniu osób ze sobą jest bowiem na chwilę obecna bardzo dużo, na przykład z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na takie usługi. Portale tego rodzaju zwykle umożliwiają założenie profilu, gdzie udostępnia się rozmaite dane o sobie, a najczęściej także umieszcza zdjęcia. Poszukiwania można prowadzić poprzez przeglądanie profili, ale także na podstawie rozmaitych algorytmów proponowanych na tych stronach.

Jakie dane umieścić na profilu?

Wielu ludzi po założeniu profilu na portalu randkowym staje przed wyborem jakie treści na nim umieścić. Z pewnością istotną informacją jest lokalizacja, a wielu ludzi to pomija. Na przykład jeżeli mieszka się w Anglii, należy napisać o tym w profilu, najkorzystniej z podaniem miasta zamieszkania. Zwykle bowiem szuka się przyszłego partnera w oparciu o dane, że osoba ta przebywa w pobliżu. Oprócz tego należy zamieścić fotografię, w ten sposób częstotliwość odwiedzin konta wzrasta wielokrotnie.