randka
18 November 2014

Internet, kiedy się pojawił, ogromnie zmienił codzienne życie wielu ludzi

Duża jego część zaczęła się przenosić do wirtualnego świata, a będzie to dotyczyć również międzyludzkich kontaktów. Przez powszechność internetu bardzo się zmieniła możliwość poznawania nowych ludzi, i jak w każdej takiej rewolucji bywa, dużo rzeczy jest lepszych, ale pojawiło się też dużo różnych zagrożeń.

randka
Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com
W pewnej chwili jeden za drugim pojawiać się zaczęły się serwisy randkowe. W zasadzie chyba każdy z większych portali dział taki musiał posiadać, a oprócz tego funkcjonowało dużo niezależnych stron. Najczęściej trzeba było w takim serwisie założyć konto, podając pewne informacje o samym sobie, wyglądzie, zainteresowaniach i preferencjach. Po wgraniu zdjęcia profil był gotowy i można było zacząć poszukiwania ludzi zainteresowanych nawiązaniem kontaktu. W niejednym przypadku znajomości takie ustawały na etapie znajomości wirtualnej, ale niekiedy kończyły się na prawdziwym spotkaniu, a niekiedy i na hucznych weselach.

E-randki zaczynają być bardzo popularne, szczególnie wśród młodych ludzi. Ale jak się okazuje, internetowych znajomości szukają też ludzie starsi, samotni i będący w związkach. W polskim internecie funkcjonuje przynajmniej kilka największych randkowych serwisów, każdy z nich pozwala w pierwszej kolejności znalezienie kogoś według swoich oczekiwań.

na randce
Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Część osób nadal poszukuje miłości na całe życie, część szuka znajomości albo przyjaźni, a wielu osobom zależeć będzie na luźnych, niezobowiązujących związkach. We wszystkich serwisach randkowych niezbędne będzie założenie profilu, dopiero wówczas można będzie z nich korzystać. Czy całkowicie, to zależy od rodzaju serwisu. Część z tych najbardziej popularnychwymaga opłat, a dla użytkowników nieopłacających opłat będzie dostępnych tylko nieduża ilość funkcji. We wszystkich serwisach dostępna jest szczegółowa wyszukiwarka, dzięki której będzie można znaleźć osoby dokładnie takie, jakich ktoś będzie oczekiwał.