obrazy
29 August 2017

Do jakich celów młodzi ludzie używają komputerów, czemu rodzice powinni mieć na tym jakąś kontrolę.

Z laptopów i komputerów zaczynają korzystać coraz młodsze dzieci, najczęściej oczywiście do grania w najróżniejsze gry. Niektórzy rodzice będą pozwalać swoim dzieciom w zasadzie na wszystko, inni będą do sprawy podchodzić bardziej rygorystycznie i jednak kontrolują to, czym się zajmują ich pociechy.

polska
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
obrazy
Autor: Panasonic Polska sp. z o.o.
A że najczęściej będą one grać, to warto zobaczyć, jakie gry posiadają na swoich komputerach. W to, że nastolatki będą układać karty pasjans raczej trudno będzie uwierzyć, przeważnie jednak to będą całkowicie inne gry. Niezwykle popularne pośród młodych ludzi, szczególnie wśród chłopców, są najróżniejsze wyścigi i strzelanki. Lecz również często sięgają po różnego rodzaju strategie, przykładowo sporym zainteresowaniem cieszy się kolejna odsłona ekonomicznej strategii to znaczy hotel giant 2-prześledź tutaj.
W ostatnich latach coraz więcej gra się w gry internetowe, po prostu się łącząc z serwerem, na którym taka gra będzie zainstalowana. Daje to możliwość grania z ludźmi z wielu krajów, a poza tym nie wymaga płacenia na samym początku, ponieważ gry są z reguły darmowe. Lecz przeważnie mają one możliwość zakupu jakiś przedmiotów czy waluty wirtualnej, i młode osoby chętnie z tego korzystają. Żeby to w jakiś sposób kontrolować, to ciekawą opcją może być karta prepaid, ceneo.pl na jaką przeleje się określone pieniądze i gracz będzie mógł sam nimi dysponować według potrzeb.

Jeżeli gry się w pewnym momencie zaczną nudzić, to wiele osób chętnie słucha na komputerze dobrej muzyki, w takim wypadku bardzo się przyda jakiś sprawdzony odtwarzacz, na przykład itunes 10.