uczelnia
5 February 2018

Decyzja o wyborze uczelni może ukierunkować nasz dalszy rozwój w przyszłości

Z roku na rok ilość studentów w tym mieście rośnie, co ma znaczny wpływ na specyfikę Wrocławia. Wrocław bowiem już dawno temu można było nazwać miastem studenckim, jednak obecnie ten zwrot jest niezwykle trafny. Wypływa to rzecz jasna głównie z obecnej mody na studiowanie. Oprócz tego jednak tendencji tej sprzyja znaczna liczba uczelni wyższych we Wrocławiu. Poza uniwersytetem i politechniką występują tam bowiem też rozmaite uczelnie specjalistyczne. Poza tym oprócz szkół publicznych w dużej liczbie występują również szkoły prywatne, gdzie studiowanie jest płatne.

studia
Źródło: http://www.sxc.hu/

Niewątpliwie najbardziej istotnymi, a przy tym kształcącymi największą liczbę studentów uczelniami w tym mieście są Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika. Jak wiadomo profile nauczania w ramach tej uczelni bardzo różnią się od siebie. Politechnika jest uczelnią typową techniczną, kształcącą w dziedzinach i przedmiotach określanych ogólnie jako ścisłe. Niejednokrotnie mówi się, że ludziom po tej uczelni łatwo jest znaleźć pracę w branży. Z kolei Uniwersytet kształci na kierunkach bardziej humanistycznych. Bierze się stąd specyficzna tendencja, według której na Politechnice większość stanowią panowie, a Uniwersytet to uczelnia o znacznym stopniu feminizacji- www.wszedukacja.pl/studia-podyplomowe/kierunki-studiow/.

Jeśli nie jesteśmy umysłami ścisłymi oraz ekonomia w żaden sposób nie podlega naszym marzeniom, to możemy na tej samej uczelni wybrać dziennikarstwo. Jest to dokładne rozwiązanie dla humanistów, którzy uwielbiają analizować to co się dzieje oraz potem to opisywać. Tutaj mamy szansę się spotkać z profesorami, którzy nie tylko będą przekazywali wiedzę teoretyczną, lecz również i praktyczną, przez co znacznie wzrosną nasze szanse na zdobycie pracy właśnie w tym kierunku.

Wyszukując w Internecie hasło „szkoła wyższa we Wrocławiu” można znaleźć dokładne dane nie tylko na temat najpopularniejszych publicznych uczelni, ale także na temat takich, na których studiowanie nie jest darmowe. W tej kwestii Wrocław też dysponuje bardzo bogatą ofertą. Zarówno profile, jak i wysokość opłat na uczelniach prywatnych są cechami niezwykle różnorodnymi. Całkiem częstym zjawiskiem jest fakt, że na części uczelni tego typu występują kierunki nieosiągalne na uczelniach publicznych.