gra na gitarze
5 February 2018

Co słychać w polskiej muzyce? Który album jest najlepszy? Mamy sprawdzone rady dla szukających solidnych wiadomości

Da się zauważyć pewną tendencję w krajowej muzyce – otóż od niedawna sporą popularność zdobywają uczestnicy telewizyjnych konkursów piosenkarskich, które są emitowane przez kilka stacji. Trafnym przykładem muzyka, który pokazał się ludziom dzięki telewizji, jest 25-letni Dawid Podsiadło. Ten utalentowany piosenkarz w mijającym roku wydawał pionierski album, a jego utwory szturmowały czołowe miejsca w zestawieniach muzycznych. Ten wokalista jest tak lubiany przez słuchaczy, że otrzymał nominację EMA MTV na najbardziej popularnego krajowego piosenkarza.

gra na gitarze
Autor: endless autumn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże krajowa branża rozrywkowa to nie jedynie młode wilki. Wśród studentów niezwykle lubiany jest Piotr Rogucki, dość oryginalny frontman kapeli COMA, który jakiś czas temu zdecydował się na solową drogę kariery. Teksty tego zespołu, pisane przez Roguckiego, są często pełne zawiłych metafor. Co ciekawe, dużo osób dostrzega w nich pretensjonalność i sztuczność. Można powiedzieć, Piotr Rogucki może się szczycić taką samą liczbę tych, którzy go kochają, oraz tych, którzy go nie trawią. Najważniejsze jest to, że wokalista wywołuje silne emocje.

A co można rzec o pozostałych krajowych wokalistach? Cóż, ciągle koncertuje mnóstwo dawnych gwiazd. Mówimy tu o wokalistach, których lata świetności działy się kilka dziesięcioleci temu. Niektórzy z nich jeszcze potrafią zaimponować formą. Idąc dalej, można zauważyć grupę muzyków, którzy próbują zyskać popularność oraz gotówkę przez granie na różnorakich eventach, nawet tych totalnie obciachowych. Na koniec należy koniecznie powiedzieć co nieco o tych zespołach, które nie miały jeszcze szansy zaprezentowania się większej publiczności.

Takie kapele często koncertują po rozmaitych lokalach i są uwielbiane przez niewielką grupę wielbicieli. Zwykle nie biorą się za wydanie płyt, bo nie mają pieniędzy na dobrą reklamę. Świetną szansą na zaistnienie są chętnie oglądane konkursy muzyczne w telewizji, jednak najwidoczniej większość mało znanych artystów uważa takie widowiska za nazbyt niegustowne.