miłość
1 December 2014

Bycie singlem a pełna paleta możliwości zapoznania się z nowymi osobami. Dzięki nowym mediom istnieje rzeczywiście wiele metod na znalezienie ciekawej osoby

Jak to jest funkcjonować aktualnie, w świecie coraz bardziej wirtualnym, przez co nasze relacje stają bezosobowe? Z jednej strony jest to okoliczność dosyć ciężka, gdyż ludzie już nie są ze sobą tak blisko jak w dawnych czasach. Skoro istnieje internet i social media, to po co się z kimś spotykać, kiedy jesteśmy w stanie po prostu włączyć komputer, żeby rozwijać konkretną znajomość. Z drugiej natomiast strony, nigdy wcześniej nie było tak wielu możliwości, ażeby kogoś poznać, i to właśnie dzięki sieci.

miłość
Autor: nic519
Źródło: http://www.flickr.com
Dokładnie wiedzą o tym single. Jakby nie sieć ciężko byłoby im poznać osobę, czy to na parę randek czy może na bardziej poważnie. Istnieją miejsca, gdzie poznaje się ludzi, na przykład takie miejsca to miejsce pracy czy bardziej puby i dyskoteki, jednocześnie nie ma tam tylu możliwości, ile oferują portale dla ludzi poszukujących partnera.

W takich miejscach bez problemu możemy znaleźć osobę dla siebie, ponadto, mamy sporo możliwości, żeby odnaleźć właśnie taką osobę, jaką chcemy. Najczęściej najłatwiej można znaleźć taką osobę dzięki świetnym wyszukiwarkom, które tak uściślają konkretne zapytanie, że otrzymujemy tylko osoby, jakie w rzeczywistości preferujemy poznać.

para
Autor: Jason Corey
Źródło: http://www.flickr.com

Czy taka znajomość zawarta przez internet ma szansę przetrwać? Właściwie tak. Mimo że wszystko jest zależne od naszego podejścia i to na jakie osoby trafimy, to jak w największym stopniu kreują się z tego bardzo silne związki. Sceptycy także się o tym dowiadują, gdy w zasadzie po jakimś czasie poznają kogoś z kim jest im dobrze. Zachęceni tym poznają inne osoby sprawdzając pozostałe możliwości.

To właśnie także jest niezwykle ciekawe w takich portalach, iż możemy zapoznać wiele osób, by jednocześnie bardziej poznać siebie. Przy każdej osobie jesteśmy zawsze trochę inni, a jednocześnie jesteśmy w stanie sprawdzić, przy kim czujemy się naprawdę swobodnie, przy jakiej osobie jesteśmy w stanie być zupełnie szczerzy. To gwarantuje znacznie większą ilość możliwości niż poznawanie kogoś na żywo, ponieważ taka jest prawda, iż nie posiadamy zawsze tak dużo możliwości.

Niektóre osoby mogą jednakże nie być w stanie przekroczyć określonego etapu, a mianowicie: poznawanie osób owszem, ale tylko w internecie. Kiedy dochodzi do spotkania na żywo, to taka osoba się wycofuje. To także się zdarza, jednak po określonym czasie, jeśli relacja staje się już rzeczywiście ciekawa i warta poznania w realu, wtedy takie podejście może się zmienić.