ametyst
5 February 2018

Ametyst i jego idealne, doskonałe właściwości

Ametyst to przepiękny kamień, który przybiera różne odcienie czerwieni i fioletu. To jedna z najpiękniejszych odmian Kwarcu, która występuje w wielu okręgach na ziemi – w Kanadzie, Chinach, Japonii, oraz także w Meksyku czy na Madagaskarze. Największe na świecie złoża ametystu znajdują się w Brazylii. Ametyst, jako kamień szlachetny, nierzadko stosowany jest w jubilerstwie, wybornie nadaje się do tworzenia ślicznej, luksusowej biżuterii – bransoletek, kolczyków bądź pierścionków.

kamienie szlachetne
Źródło: pixabay.com

Ametyst posiada też niezwykłe właściwości. W wielu przypadkach nazywany jest kamieniem harmonii i relaksu, albowiem dopomaga radzić sobie ze stresem, z negatywnymi myślami, i także zapewnia pokój. Zarazem ametyst wspaniale oddziałuje na nasze emocje oraz uwalnia od codziennych trosk i kłopotów, czym gwarantuje spokojny i mocny sen. Ametyst wywiera również korzystny wpływ na jednostki wykonujące poważne zadania w pracy. Pomaga scalać kreatywność z efektywnością i dopomaga w fachowym wykonywaniu działań zawodowych. Przejrzyj te kamienie pod tym adresem przejdź do sklepu. Zmniejsza konflikty w życiu zawodowym oraz prywatnym, ma również mnogi wpływ na erotyczną sferę naszego życia. Dzięki energii ametystu wolno czerpać (oraz dawać) większą satysfakcję. Według medycyny niekonwencjonalnej, ametyst świetnie łagodzi bóle głowy oraz migreny, wspomaga pozbyć się różnych urazów psychicznych, zmniejsza choroby mające podstawy nerwowe, a także wpływa na leczenie bezsenności.

ametyst - kamień szlachetny
Źródło: pixabay.com

Ametyst doskonale reguluje też przemianę materii u człowieka.Niewątpliwie należy przyznać, że kamień ten jest nie wyłącznie niezmiernie ładny i niepowtarzalny, ale także posiada niezwykłe, ciekawe właściwości. Należałoby poszukać w Internecie biżuterii z ametystem i zastanowić się nad jej kupnem. Biżuteria z ametystem nieraz cechuje się wyjątkową nietuzinkowością oraz ładnym skonstruowaniem, co sprawia, iż jest zachwycająca pod każdym względem.